Visočke zimske igre broj 8

Visoka, 10-11 mart 2012.

U organizaciji škole u Visokoj, održane su osme "Visočke zimske igre". Manifestacija pod sloganom "IGRA, ZABAVA, DRUŽENJE", okuplja sve one koji vole prirodu, sneg, sport i druženje. U dva takmičarska dana učestvovalo je preko 200 učenika, roditelja, nastavnika, meštana i gostiju iz Radoševa, Kruščice, Arilja ... . Svi oni, zajedno sa domaćinima iz Visoke i Bjeluše, nadmetali su se u vožnji na džaku, skijanju, fudbalu na snegu, odbojci na snegu, oblikovanju snega, stonom tenisu i limbodensu. Veliki izbor sportova i velike količine snega omogućio je svima da se takmiče i zabave. Posebno raduje što manifestacija svake godine ima veliku posećenost.

Rezultati takmičenja:

Vožnja na džaku:

Ove godine su uslovi za vožnju na džaku su bili izuzetni tako da su postignute rekordne brzine. Od 12 ekipa koje su učestvovale na ovom takmičenju pobedila je ekipa u sastavu: Milka Sarić, Marija Vukotić i Nevena Vukotić.

ucesnici drugi dan

Skijanje:

1. Branko Gavrilović

2. Miroljub Pantović

3. Ivko Šaptović

Šah:

1. Božidar Bojović

2. Anđela Pantović

3. Slađana Mirković

fudbal

Fudbal:

Učestvovalo šest ekipa: Budućnost - Arilje, Sokolica - Radoševo, Raščerupana vrana - Visoka-Bjeluša, Administratori - Arilje, Galerija - Arilje i Škola Visoka - Visoka.

Pobednik je ekipa Raščerupana vrana.

Odbojka:

U takmičenju u odbojci na snegu takođe je učestvovalo šest ekipa: Olgica, Radoševo 1, Radoševo 2, Beli medvedi i Osmaci.

Najbolja je bila ekipa Beli medvedi.

Oblikovanje snega:

Sneg su najlepše izoblikovale: Milka Sarić, Slađana Mirković i Nevena Vukotić.

Stoni tenis:

Učestvovalo 65 takmičara, a pobednici su:

"Plave liga": Uroš Urošević

"Crvena liga": Vojislav Gavrilović.

Limbodens:

U višoj kategoriji (viši od 140 cm) pobednik je: Vlade Nikolić, a u nižoj kategoriji (niži od 140 cm) pobednik je: Stefan Mirković. Među veteranima najbolji je bio Dragan Stamenić.

Svi pobednici su dobili prigodne nagrade.

Pokrovitelji manifestacije bili su: Komisija za borbu protiv bolesti zavisnosti SO Arilje i naša škola.